Badania

Wiedza z dotychczasowych badań naukowych potwierdza zasadność suplementacji kolagenem. Badania wykazują, że przyjmowanie tego białka doustnie wpływa na stymulację syntezy endogennego kolagenu i może poprawić jędrność i elastyczność skóry, wzmocnić włosy i paznokcie oraz zmniejszyć cellulit. 

Daily Collagen został przebadany klinicznie oraz laboratoryjnie.

W naszym produkcie znajduje się tylko jeden składnik - peptyd kolagenu wołowego Verisol® (hydrolizowany kolagen), zawierający wyjątkowy skład aminokwasów: glicynę, prolinę i lizynę. Są to najważniejsze aminokwasy znajdujące się w helisie kolagenowej. 

To właśnie aminokwasy są odpowiedzialne za syntezę kolagenu w organizmie. Znajdziemy je w produktach takich jak: mięso, jaja, nasiona konopi, komosa ryżowa, jagody Goji, orzechy, ciecierzyca, mleko oraz w suplementach na bazie kolagenu Verisol®.

Współczesny styl życia, coraz większe zanieczyszczenie środowiska oraz gorsza jakość żywności sprawiają, że w naszych organizmach pojawiają się stany zapalne, stres oksydacyjny, proces glikacji, wzrasta aktywność kolagenazy, prowadząc do szybszego niszczenia kolagenu. Wchłaniamy też coraz mniej substancji odżywczych, a przecież są one niezbędne do budowania bariery obronnej organizmu przed czynnikami zewnętrznymi. Zmiany w naszej diecie (odchodzenie od spożywania mięsa na rzecz diety roślinnej) również wywołują deficyt aminokwasów potrzebnych do produkcji kolagenu, czyli białka młodości.

Daily Collagen - czyli hydrolizat kolageny wołowego Verisol® zawiera te cenne aminokwasy.

Najbardziej dominującym aminokwasem jest glicyna, która odgrywa kluczową rolę w syntezie kolagenu. Poprawia jędrność skóry, odbudowuje i wzmacnia błony śluzowe jelit co pomaga we wchłanianiu składników odżywczych. Glicyna zapewnia również spokojny sen i poprawę nastroju. Glicyna zapewnia również spokojny sen i poprawę nastroju. Odpowiedzialna jest za wchłanianie wapnia oraz ogranicza rozpad białka uczestniczących w budowie tkanki mięśniowej.

Z kolei prolina wpływa bezpośrednio na proces wytwarzania się nowych włókien kolagenowych. Ma znaczenie także dla utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, dzięki zdolności do wiązania wody. Korzystnie wpływa na zdrowie stawów, ścięgien i chrząstek. Jej bardzo istotnym działaniem jest również uelastycznianie ścian tętnic, co wpływa bezpośrednio na funkcjonowanie układu krwionośnego. Ma swój udział w odbudowie cebulek włosowych i promuje odrost nowych, zdrowych włosów.

Natomiast lizyna przyczynia się do wytwarzania kolagenu odpowiadającego m.in. za sprężystość i elastyczność skóry. Przyspiesza przyrost masy mięśniowej oraz regenerację uszkodzonych tkanek. Zalecana jest w rekonwalescencji po urazach czy przeciążeniach mięśni u osób powracających do uprawiania sportu po przebytej kontuzji.  

Doustne stosowanie produktów zawierających VERISOL® oddziałuje na metabolizm kolagenu w skórze właściwej, w której peptydy kolagenowe rozpoznawane są przez komórki fibroblastów. Efektem jest zwiększenie produkcji kolagenu w macierzy pozakomórkowej, a zatem zahamowanie utraty białka młodości na skutek starzenia się i wpływu czynników środowiskowych.

BADANIA KLINICZNE 

Badanie przeprowadzone z udziałem 69 kobiet w wieku od 35 do 55 lat wykazało, że VERISOL® poprawia elastyczności skóry nawet o 15% w porównaniu z grupą otrzymującą placebo. Ten efekt można było zaobserwować zaledwie po 4 tygodniach suplementacji a utrzymywał się przez następne 8 tygodni.

Kolejne badanie przeprowadzone z udziałem 100 kobiet w wieku od 45 do 65 lat wykazało, że przyjmowanie VERISOL® znacznie zmniejsza widoczność zmarszczek po 4 tygodniach stosowania i prowadzi do istotnego wzrostu kolagenu w skórze. 

Z kolei badanie przeprowadzone z udziałem 105 kobiet w wieku od 25 do 50 lat wykazało, że codzienne przyjmowanie kolagenu VERISOL® znacząco zmniejsza wskaźnik cellulitu. VERISOL® ma korzystny wpływ na zewnątrzkomórkową macierz skóry i przywraca prawidłową strukturę skóry właściwej i tkanki podskórnej. Przyjmowanie kolagenu zmniejszyło również falistość skóry (tzw. pomarańczową skórkę). Pierwsze efekty były widoczne po 3 miesiącach, ale bardziej wyraźne po 6 miesiącach. 

Suplementacja kolagenem wykazała również w badaniach zmniejszenie się problemu z łamiącymi i/lub rozdwajającymi się paznokciami po 2 miesiącach stosowania, osiągając efekt poprawy stanu o 42% po 6 miesiącach.

Wykonano również badania na oznaczenie optymalnej ilości suplementu przyjmowanego dobowo. Hydrolizat kolagenu o większej zawartości bioaktywnych peptydów kolagenowych (powyżej 5g) wykazał większą efektywność działania w nawilżeniu skóry twarzy i jej elastyczności oraz redukcji zmarszczek niż ten poniżej 5g.

BADANIA LABORATORYJNE

Daily Collagen został przebadany mikrobiologiczne na obecność: Salmonella, Escherichia coli, drobnoustrojów, pleśni oraz drożdży. Nie wykryto ich obecności w produkcie.

Przeprowadzono również badanie na obecność metali ciężkich i związków: kadmu, ołowiu, rtęci, WWA, BpA. Nie wykryto ich obecności w produkcie.

Nasz suplement jest produktem niealergizującym (non-allergenic food), co również zostało potwierdzone w badaniach.

 

Źródła

Redukcja zmarszczek i drobnych linii - Proksch, E., Schunck, M., Zague, V., Segger, D., Degwert, J., & Oesser, S. (2014). Oral intake of specific bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal matrix synthesis. Skin pharmacology and physiology27(3), 113-119.
Zwiększona elastyczność skóry - Proksch, E., Segger, D., Degwert, J., Schunck, M., Zague, V., & Oesser, S. (2013). Oral supplementation of specific collagen peptides has beneficial effects on human skin physiology: a double-blind, placebo-controlled study. Skin pharmacology and physiology27(1), 47-55.
Poprawa struktury powierzchni skóry (zmniejszenie cellulitu) - Schunck, M., Zague, V., Oesser, S., & Proksch, E. (2015). Dietary supplementation with specific collagen peptides has a body mass index-dependent beneficial effect on cellulite morphology. Journal of medicinal food18(12), 1340-1348.
Zwiększona grubość włosów - Oesser, S. (2020). The oral intake of specific Bioactive Collagen Peptides has a positive effect on hair thickness. International Journal on Nutraceuticals, Functional Foods and Novel Foods.
Poprawa wzrostu i siły paznokci - Hexsel, D., Zague, V., Schunck, M., Siega, C., Camozzato, F. O., & Oesser, S. (2017). Oral supplementation with specific bioactive collagen peptides improves nail growth and reduces symptoms of brittle nails. Journal of cosmetic dermatology16(4), 520-526.

 • Marta

  Przyznam że nawet nie byłam świadoma efektów, dopiero u fryzjera zobaczyłam ile mam baby hair, aż fryzjerka nie mogła wyjść z podziwu!

 • Sylwia

  Zauważyłam pierwsze efekty po drugim opakowaniu: włosy nie wypadają oraz są miękkie i dobrze się układają. I co najlepsze: mniej bolą mnie kolana!

 • Monika

  Do zakupu przekonało mnie to, że produkt jest bezsmakowy i tak łatwy w suplementacji. Nie mogłam znieść w innych produktach posmaku wołowego czy rybiego. Kawa smakuje tak samo a ja czekam na efekty!

 • Justyna

  To bardzo dobry produkt o świetnym składzie, ma wszystko co potrzeba do syntezy kolagenu. Piję i polecam moim klientom.

 • Daria

  Efekty zauważyłam po drugim opakowaniu. Bardzo wzmocniły się paznokcie i skóra stała się promienna. Na pewno kupię kolejne opakowanie.

 • Viola

  Zauważyłam że mam skórę mega nawilżoną, a nie stosuję żadnych kremów czy balsamów, a zawsze o tej porze roku była bardzo przesuszona. Jestem zachwycona!

 • Julia

  Od prawie 2 lat mam problem z łamliwymi paznokciami, po drugim opakowaniu kolagenu zauważyłam że w końcu mogę zapuścić silne i długie paznokcie. Poza tym mam pełno baby hairów, świetny produkt!

 • Sylwia

  Właśnie jestem po wizycie u fryzjera, zauważyłam sporo baby hair, mówiłam o tym kolagenie, że pierwszy którego nie zapominam brać i widzę konkretne efekty.

 • Filip

  Dość długo borykałem się z suchością skóry w trakcie zimy. Od kiedy suplementuje Daily Collagen problem zniknął.

 • Katarzyna

  Mam zdecydowanie lepszą strukturę skóry. Ogólnie mega jest ten proszek - nie lubię proszków, ale Daily Collagen wsypuję sobie do kawy i nic nie czuję! Jest super. Nie spodziewałam się takiej innowacji! Mam wielką nadzieję, że jak będę brała dłużej, to przestanie mnie boleć kolano.