Czym jest kolagen?

Proszek kolagenowy

 

KOLAGEN - białko młodości

Kolagen to najobficiej występujące białko w organizmie. Stanowi on najważniejszy materiał budulcowy człowieka, składający się z 21 aminokwasów wspólnych dla wszystkich form życia. Głównymi aminokwasami są glicyna, prolina i lizyna.

Zidentyfikowano około 28 różnych rodzajów kolagenu, lecz 90% stanowią typ I oraz typ III.

Jako główne białko strukturalne, występuje praktycznie we wszystkich naszych tkankach. Przede wszystkim pełni kluczową rolę w skórze, więzadłach, ścięgnach, kościach  zapewniając naszej skórze jędrność, włosom blask, paznokciom wytrzymałość oraz sprawną ruchomość stawów.

Wiek a produkcja kolagenu

Już po ukończeniu 25. roku życia produkcja kolagenu zaczyna znacznie spowalniać. Skutkiem tego mogą być drobne linie i zmarszczki, sztywne stawy, łamliwe paznokcie oraz matowe włosy.

Czynniki pogłębiające spadek kolagenu

Na obniżenie syntezy kolagenu niekorzystnie wpływają niewłaściwy styl życia oraz złe nawyki, takie jak nadmierne spożycie alkoholu, palenie papierosów, niezdrowa dieta czy przewlekły stres.

Jak hamować spowolnienie produkcji kolagenu?

Aby zapobiec spowolnieniu produkcji kolagenu, ważne jest spożywanie pokarmów bogatych w białko. Kluczowa jest też obecność w diecie witaminy C niezbędnej do procesu syntezy kolagenu.

Jeśli nie dostarczamy wystarczającej ilości tych składników, może to prowadzić do mniej efektywnej odbudowy kolagenu. Warto zatem włączyć do swojej diety suplementy zawierające kolagen, zwłaszcza kiedy synteza kolagenu z wiekiem naturalnie maleje.

 • Marta

  Przyznam że nawet nie byłam świadoma efektów, dopiero u fryzjera zobaczyłam ile mam baby hair, aż fryzjerka nie mogła wyjść z podziwu!

 • Sylwia

  Zauważyłam pierwsze efekty po drugim opakowaniu: włosy nie wypadają oraz są miękkie i dobrze się układają. I co najlepsze: mniej bolą mnie kolana!

 • Monika

  Do zakupu przekonało mnie to, że produkt jest bezsmakowy i tak łatwy w suplementacji. Nie mogłam znieść w innych produktach posmaku wołowego czy rybiego. Kawa smakuje tak samo a ja czekam na efekty!

 • Justyna

  To bardzo dobry produkt o świetnym składzie, ma wszystko co potrzeba do syntezy kolagenu. Piję i polecam moim klientom.

 • Daria

  Efekty zauważyłam po drugim opakowaniu. Bardzo wzmocniły się paznokcie i skóra stała się promienna. Na pewno kupię kolejne opakowanie.

 • Viola

  Zauważyłam że mam skórę mega nawilżoną, a nie stosuję żadnych kremów czy balsamów, a zawsze o tej porze roku była bardzo przesuszona. Jestem zachwycona!

 • Julia

  Od prawie 2 lat mam problem z łamliwymi paznokciami, po drugim opakowaniu kolagenu zauważyłam że w końcu mogę zapuścić silne i długie paznokcie. Poza tym mam pełno baby hairów, świetny produkt!

 • Sylwia

  Właśnie jestem po wizycie u fryzjera, zauważyłam sporo baby hair, mówiłam o tym kolagenie, że pierwszy którego nie zapominam brać i widzę konkretne efekty.

 • Filip

  Dość długo borykałem się z suchością skóry w trakcie zimy. Od kiedy suplementuje Daily Collagen problem zniknął.

 • Katarzyna

  Mam zdecydowanie lepszą strukturę skóry. Ogólnie mega jest ten proszek - nie lubię proszków, ale Daily Collagen wsypuję sobie do kawy i nic nie czuję! Jest super. Nie spodziewałam się takiej innowacji! Mam wielką nadzieję, że jak będę brała dłużej, to przestanie mnie boleć kolano.